Ученици нижих разреда наше школе имали су прилику да Међународни дан дјетета проведу ван школских просторија. Дневне активности су почеле посјетом Центру за културу и туризам, гдје су имали прилику да погледају дивну представу „Рибар и златна рибица.“ Затим су прошетали градом до украјинске гркокатоличке цркве Преображења Господњег у Прњавору. Овдје су их љубазно дочекали свештеници О. Орел Закаљук и О. Владимир Заставни. Упознали су ученике са историјом украјинског народа у БиХ и историјом цркве. Наставили су посјету код Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Прњавор и овдје су се упознали са опремом коју користе ватрогасци те увидјели колику озбиљност и спретност захтјева овај посао. Радо су се послужили слаткишима и соком припремљеним овом приликом за њих. Како најслађе долази на крају, путовање је завршено посјетом фабрици Младегс Пак д.о.о., произвођачу укусних прехрамбених производа. Овом приликом су се ученици упознали са процесом производње и паковања производа као што су: кечап, пудинг, чај… Љубазно су дочекани, почашћени слаткишима и соком а кући су понијели слатке поклоне.
Захваљујемо се директорици Култирно-туристичког центра Прњавор Дуњи Пиљагић, свештеницима оцу Орелу Закаљуку и оцу Владимиру Заставном, командиру ватрогасне јединице Прњавор Драгану Миладиновићу и смјени у фабрици Младегс Пак са руководством на челу.















